ikonka stylizer mini czym jest stylizer ?
 
 
 

Za chwilę nastąpi przekierowanie do sklepu. Zapraszamy ponownie na stylizer.com

logo

Dziękujemy!

wróć do poprzedniej stronypowrót
Jak odnowić skórzaną torebkę?

Jak odnowić skórzaną torebkę?

Jeśli zamierzasz zainwestować w swoją garderobę, damska skórzana torebka to najlepszy wybór. Jak o nią dbać?

Wzory torebek są mniej podatne na sezonowe zmiany trendów niż buty czy ubrania, a ponadczasowe modele od projektantów tylko nieznacznie tracą na wartości. Co ciekawe niektóre z  nich z upływem czasu nawet na niej zyskują! Jedynym problemem ze skórzaną torebką, oczywiście poza wyborem odpowiedniego modelu, jest jej pielęgnacja, która wielu kobietom spędza sen z powiek. Skórzaną torebkę można oczywiście wyczyścić domowym sposobem, ale najtrudniejszym przeciwnikiem jest zamsz, dlatego warto uzbroić się nie tylko w wiedzę z zakresu pielęgnacji tego typu skóry, ale też w… cierpliwość, szczególnie, jeśli traktujemy torebkę jako inwestycję na lata. Jakie grzechy popełniamy najczęściej? Wystarczy rzut oka na wnętrze shopperki, aby wiedzieć, jakiego długopisu i kosmetyków kolorowych używa jej właścicielka, a podniszczone rogi torebki zdradzają, czy ją szanujemy i nie rzucamy w przypadkowe miejsca. Tego wszystkiego można uniknąć lub zminimalizować zniszczenia, jeśli nie udało nam się bardziej dbać o ulubioną torebkę.

  1. Jak dbać o zamsz?

To jeden z najbardziej delikatnych i wrażliwych na zabrudzenia materiałów. Wygląda bardzo elegancko, ale… tylko do czasu. Plamy, które powstaną na zamszu, trudno usunąć, chociaż nie jest to niemożliwe. Większym wyzwaniem bez wątpienia jest jego wycieranie, którego niestety nie da się uniknąć. Jak zatem dbać o zamszową torebkę? Ten rodzaj skóry nie powinien mieć kontaktu z cieczami, w tym z wodą i wszelkiego rodzaju olejami. O ile możemy uchronić torebkę przed tłustymi plamami, o tyle trudniej będzie ją schować, jeśli złapie nas deszcz. Na rynku dostępne są specjalne spraye do zamszu, które chronią jego powierzchnię pokrywając ją wodoodporną warstwą. Nie nadają się jednak do każdej skóry, dlatego przed zakupem warto skonsultować się z obsługą sklepu.Jak jednak wyczyścić torebkę ze skóry zamszowej, jeśli już doszło do jej zabrudzenia? Świetnie sprawdza się… skórka białego chleba. To domowy sposób, ale z doświadczenia wiemy, że sprawdza się lepiej niż specjalistyczne szczoteczki ze sklepu.

  1. Pielęgnacja lakierowanej skóry

Lakierowana skóra jest bardziej trwała od tradycyjnej skóry, ponieważ jest twardsza, ale łatwo się rysuje, a jej kolor po pewnym czasie może stać się nieregularny. Jeśli barwnik się zmieni, cofnięcie tego jest właściwie niemożliwe. Dlatego w tym przypadku tak istotne jest przechowywanie jej w dołączonym do torebki woreczku przeciwkurczowym.

  1. Tradycyjna skóra

Jest trwała, zawsze wygląda pięknie i jest naprawdę łatwa w pielęgnacji. Jedynym problemem mogą być w tym przypadku pęknięcia. Aby ich uniknąć, warto nawilżać ją specjalną odżywką do skór. Czy to konieczność? Nie, ale jeśli skóra pęknie, nic nie da się z tym zrobić. Oczywiście można pomalować jej powierzchnię specjalnym lakierem, który ukryje problem, ale będzie to rozwiązanie tymczasowe. A jak wyczyścić torebkę ze skóry naturalnej? Najlepiej wilgotną szmatką bez detergentu.

O czym jeszcze warto pamiętać? Trzymaj kosmetyki w oddzielnej saszetce lub kosmetyczce. Dzięki temu unikniesz zabrudzenia podszewki torebki. I skończ z pakowaniem do niej wszystkiego, co chcesz. Przeładowana torebka szybko ulega zniszczeniom; osłabiają się szwy, a zamki narażone są na pękanie. Stosując kilka prostych wskazówek możemy sprawić, że nasza torebka przetrwa znacznie dłużej niż kilka sezonów. A jak wiadomo moda lub wracać w najmniej oczekiwanym momencie!

 

 

komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kliknij po jeszcze więcej inspiracji na stylizer.com