ikonka stylizer mini czym jest stylizer ?
 
 
 

Za chwilę nastąpi przekierowanie do sklepu. Zapraszamy ponownie na stylizer.com

logo

Dziękujemy!

wróć do poprzedniej stronypowrót

Dlaczego contouring stał się tak popularny?

Może się wydawać, że contouring to nowy trend, ale konturowanie twarzy było znane już w XVI wieku. Jak to możliwe?

Dzisiaj w kosmetyczce prawie każdej kobiety znajdziemy paletkę pudrów lub podkładów w różnych odcieniach służących do konturowania twarzy. Ten trend w makijażu nie zyskał popularność kilka lat temu wraz z zalewającą nas falą makijażowych tut oiali na YouTubie, jak niektórym się wydaje. Gra światłocienia w makijażu twarzy była znana już w XVI wieku. Sprawdźcie, jak wyglądały początku niezwykłej techniki makijażu!

Konturowanie twarzy – historia

 

Konturowanie twarzy, które stosujemy dzisiaj, różni się znacznie od makijażu wykonywanego kilka stuleci temu. Początki contouringu sięgają początków XVI wieku, kiedy aktorzy przed wyjściem na teatralną scenę pudrowali twarze kredą i… sadzą. Chcieli w ten sposób podkreślić mimikę, aby była bardziej czytelna dla publiczności. Przez długi czas, bo aż do XIX wieku, makijaż był zarezerwowany wyłącznie dla aktorów i kurtyzan. Z tego powodu był dostępny wyłącznie z sklepach z przebraniami. Wraz z postępem technologicznym i rozwojem przemysłu filmowego, makijaż zaczął być stosowany przez gwiazdy Hollywood. Do konturowania twarzy przyznawała się między innymi Marlena Dietrich, która wydobywała naturalne linie swojej twarzy za pomocą cieniowania. Prawdziwym przełomem była jednak szkoła makijażu słynnego Maxa Faktorowicza. Polak w 1916 roku rozpoczął sprzedaż kosmetyków kolorowych. Dzięki temu stały się one powszechne również poza branżą filmową i dostępne nie tylko dla hollywoodzkich aktorek. Factor stworzył plansze obrazujące jak krok po kroku wykonać contouring twarzy, aby nie wyglądała zbyt płasko. Dzisiaj makijażyści są wdzięczni Faktorowiczowi zarówno za stworzenie pierwszej tak przemyślanej techniki konturowania, jak i za wprowadzenie jej określenia do powszechnego użycia. W latach 50. takie ikony kina jak Marilyn Monroe, Audrey Hepburn czy Elizabeth Taylor regularnie cieniowały twarz, aby uzyskać na ekranie jak najlepsze rezultaty.

 

Kim Kardashian popularyzuje konturowanie twarzy

 

Contouring nie jest zatem nową techniką w make-upie, ale jeszcze niedawno była ona znana wyłącznie najlepszym makijażystom na świecie. Wszystko zmieniło się w chwili, gdy Kim Kardashian opublikowała w 2012 roku swoje zdjęcie przedstawiające jej twarz w trakcie konturowania i rezultat, jaki jej makijażyście, Scottowi Barnesowi, udało się uzyskać. Kobiety zrozumiały, że contouring to jeden z największych sekretów gwiazd, dzięki któremu ich cera zawsze wygląda nieskazitelnie, a ich kości policzkowe zawsze są wyraźnie zaznaczone. Dzięki technice konturowania możemy wysmuklić okrągłą buzię, zmienić optycznie kształt nosa i sprawić, że złagodzimy rysy kwadratowej twarzy.

Do uzyskania cery gwiazd dużego ekranu wystarczy dobry, skośny pędzel i paletka pudrów w różnych odcieniach do konturowania na sucho lub kilka jasnych i ciemniejszych podkładów do wykonania cieniowania na mokro. Do tego potrzeba odrobiny umiejętności, które możemy nabyć w sieci zupełnie za darmo oglądając jeden z tysięcy tutoriali. Profesjonalny makijaż jeszcze nigdy nie był tak egalitarny!

 

 

komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kliknij po jeszcze więcej inspiracji na stylizer.com