ikonka stylizer mini czym jest stylizer ?
 
 
 

Za chwilę nastąpi przekierowanie do sklepu. Zapraszamy ponownie na stylizer.com

logo

Dziękujemy!

wróć do poprzedniej stronypowrót

legenda kremu La Mer

ikony beauty

Zdumiewająca historia Creme de La Mer!

Creme La Mer kosztuje majątek, ale czy na pewno wart jest swojej ceny? Mały słoiczek 30 ml kremu kosztuje ponad… 600 zł. Sporo jak za zwykłe nawilżenie, ale za tym kremem stoją nie tylko dobre składniki, a przede wszystkim marka i niezwykła historia. W jaki sposób doszło do powstania pierwszej buteleczki kremu?

Krem La Mer – historia

Doszło do niej niemalże pół wieku temu, w latach 70. kiedy fizyk NASA Dr. Max Huber w wyniku wypadku uległ poważnemu poparzeniu skóry twarzy i rąk. W ciągu 12 lat eksperymentów, szukając składników, które wyleczą jego rany i przywrócą poparzonej skórze blask, znalazł rozwiązanie swojego problemu i wynalazł cudowny specyfik nazwany Miracle Broth. Był on tak dobry, że wkrótce został przekształcony w Creme de la Mer, pierwszy kosmetyk marki La Mer. Niestety gdy Huber odszedł, nie pozostawił po sobie żadnych notatek, które pozwoliłyby odtworzyć skład kremu. Córka Hubera zadzwoniła więc do Estee Lauder, która i tak była zainteresowana marką, aby jej naukowcy pomogli rozszyfrować skład kremu na bazie tego, co zostało w laboratorium Hubera. Odtworzenie składu zajęło im… 1,5 roku i to z pomocą chemików pracujących dla Hubera. Odkryli między innymi, że naukowiec fermentował algi morskie przez 3-4 miesiące i to właśnie one były sekretnym, najważniejszym i najskuteczniejszym składnikiem legendarnego Creme de La Mer. Huber wierzył, że to właśnie morze jest cudownym źródłem młodości ze względu na algi morskie zdolne do nieustannej regeneracji. Do dziś krem ma całą rzeszę zwolenniczek, które twierdzą, że to najlepszy kosmetyk na świecie i są gotowe zapłacić za jego posiadanie niemałą fortunę. Może się zdziwicie, ale mimo wszystko nie jest to najdroższy kosmetyk w drogeriach. Tutaj przeczytacie, ile kosztują najdroższe kosmetyki świata.

Mimo że La Mer do tanich nie należy, warto wiedzieć, że koszt składników zawartych w kremie jest średnio 15-20 razy mniejszy od rynkowej ceny kosmetyku. Jak to możliwe?

Krem La Mer – opinie

Zdaniem chemika kosmetycznego, Willa Buchanana, klucz do sukcesu La Mer tkwi w jego dziedzictwie i historii, które są podstawowymi elementami tego, co składa się na luksus. Buchanan uważa, że skład kremu nie różni się szczególnie od kosmetyków dostępnych w drogeriach. Chemik przyznał, że wyliczył koszt zrobienia kopii kremu i jest on kilkunastokrotnie niższy od ceny oryginalnego La Mer, ale jak podkreśla, dokładny skład i ceny poszczególnych elementów kremu znają jedynie producenci. Wartość tych składników to jednak nie wszystko. Buchanan bowiem nie uwzględnił istotnych kosztów pakowania i procesu produkcji, a także marketingu. Może warto więc wydać astronomiczną sumę na krem, który obiecuje nawilżenie najbardziej suchej skóry i poprawę jej jakości? Nie każdy jest tego zdania, bo część kosmetologów uważa, że formuła kremu La Mer jest po prostu… przestarzała.

Niezależnie jednak od tego, co sądzą inni, La Mer wciąż jest jednym z najlepiej sprzedających się kosmetyków luksusowych na świecie. W czym tkwi jego sekret? Nie dowiemy się, dopóki nie spróbujemy!

 

źródło: dailymail.co.uk

 

komentarze:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kliknij po jeszcze więcej inspiracji na stylizer.com